Bizim Gazete
Bizim Gazete
Hatay bizim gazete
Bizim Gazete

SON DAKİKA

Yollarda bisikletlilere saygı istiyoruz!

Yollarda bisikletlilere saygı istiyoruz!
Bu haber 26 Eylül 2017 - 0:42 'de eklendi ve 16 kez görüntülendi.

Antakya ve İskenderun ilçelerinde kadınlar, “Süslü Kadınlar Bisiklet Turu” etkinliği için bir araya geldi.

İskenderun’daki etkinliğin organizatörlerinden Hatice Ildıran Kara, Atatürk anıtı alanındaki programda yaptığı açıklamada, 5 yıldır bir araya gelerek pedal çevirdiklerini söyledi.

Bisiklet kullanımına dikkati çekmek istediklerini belirten Kara, şöyle konuştu:

“Bisiklet sadece spor amaçlı kullanılmaz. Bisiklet aynı zamanda ulaşım aracıdır. Yaşamın bir parçası olabilir. Eğer uygun bir bisiklet politikası olursa işe veya eve bisikletlerimizle gidebiliriz. Biz de dünyanın birçok yerindeki hemcinslerimiz gibi günlük kıyafetlerimizle bisiklete binerek ulaşımımızı sağlayabiliriz. Biz kadınlar korkmadan, çekinmeden yollarda olmalıyız. Yollar sadece motorlu araçlara ait değildir. Yollarda bisikletlilere saygı istiyoruz.”Dedi.

Konuşmaların ardından yaklaşık 100 kadın bisikletlerine binerek şehir turu attı.

Antakya’da da Atatürk anıtı önünde başlayan etkinlikte renkli kıyafetler giyen kadınlar, bisikletlerini çiçek ve balonlarla süsleyerek 6 kilometre boyunca bisiklet sürdü. Aralarında çocukların da bulunduğu bisiklet turu renkli görüntülere sahne oldu.

Etkinlik sorumlusu Ezhan Cemali, bisikletin kent yaşamının bir parçası olduğunu söyledi. Program, Atatürk anıtında düzenlenen mini konserle sona erdi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER