Bizim Gazete
Bizim Gazete
Hatay Bizim Gazete
Bizim Gazete

SON DAKİKA

YAMAN: DEFNE’YE YAKIŞIR BİR KENT MEYDANI OLACAK!

YAMAN: DEFNE’YE YAKIŞIR BİR KENT MEYDANI OLACAK!
Bu haber 19 Temmuz 2017 - 18:52 'de eklendi ve 48 kez görüntülendi.

Hatay’ın merkez Defne İlçe Belediye Başkanı İbrahim Yaman, Uğur Mumcu Meydanındaki alt geçit çalışmalarını inceledi.

Defne belediyesinin “Defne Kent Meydanı” projesiyle başlattığı ve Hatay Büyükşehir Belediyesinin Alt Geçit Projesiyle desteklediği Uğur Mumcu Meydanında yapılan kazılarda ortaya çıkan tarihi eserler nedeniyle aylardır durdurulan çalışmalar, mozaiklerin tamamının taşınması ile yeniden start aldı.

YAMAN: DEFNE’YE YAKIŞIR BİR KENT MEYDANI OLACAK

Başlayan alt geçit çalışmalarını yerinde inceleyen Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman, kısa zamanda tamamlanması beklenen alt geçit çalışmalarının ardından büyük bir hızla “Defne Kent Meydanı” çalışmalarına başlanacağınıifade ederek:

“Uğur Mumcu Alt geçit çalışması Büyükşehir Belediyemizce başladı. Trafiğin tekrardan açılması ile beraber Meydan düzenleme çalışmalarımız da hızla bitirilecektir. Destek ve emeklerinden ötürü Hatay Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Lütfü Savaş’a ve Fen İşleri Daire Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Bu süreçte gösterdikleri sabır ve desteklerden dolayı Uğur Mumcu esnafı başta olmak üzere tüm halkımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz. En kısa sürede Defne’ye yakışır bir trafik akışı ve Kent Meydanı sunacak olmamızın heyecanını herkesle paylaşıyoruz.”Dedi.

Anıtlar Kurulunun kararıyla mozaiklerin tamamının taşındığı ve alt geçit çalışmalarına başlandığı Uğur Mumcu Bulvarında esnafın yüzü gülmeye başlayacak.

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER