Bizim Gazete
Bizim Gazete
Hatay Bizim Gazete
Bizim Gazete

SON DAKİKA

if(get_option('fface')) {echo '
';} else {echo '';} ?>

SAVAŞ BİR İNSANLIK SUÇUDUR!

SAVAŞ BİR İNSANLIK SUÇUDUR!
Bu haber 26 Şubat 2022 - 16:55 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Eğitim-İş Hatay 1 Nolu Şube Yönetim Kurulundan yapılan açıklamada;UKRAYNA’DAKİ SAVAŞ TÜM İNSANLIĞIN KATLİDİR!“Denildi.

Açıklamaya devamla şu görüşlere yer verildi:

Emperyalist emeller, insanlığı bir kez daha savaşın ve acının kapısına bırakmıştır. ABD emperyalizmi ile Rusya’nın savaşçıl politikaları arasına sıkışan Ukrayna, ne yazık ki sokaklarında ölümün kol gezdiği bir ülke haline getirilmiştir. 

Bilindiği üzere Sovyetler Birliği’nin yıkılması sürecinde Kızıl Ordu birliklerinin Doğu Avrupa’dan çekilmesi karşılığında ABD ve NATO’nun bu ülkelere doğru genişlemeyeceğine dair verilen sözler tutulmamış ve bölgede yavaş tempolu bir gerilim yıldan yıla tırmandırılmıştır.

NATO’nun Doğu Avrupa ülkelerini birer birer bünyesine katmasıyla yükselen tansiyon, 2014’te ABD destekli bir darbe ile Ukrayna’nın seçilmiş cumhurbaşkanı devrilmesiyle eşik atlamıştır. ABD eksenine sokulan Ukrayna’nın mazlum halkı, IMF’nin kemer sıkma politikalarının boyunduruğunda, kaynaklarını dış borç ödemeleriyle tüketerek, sürekli bir çatışma ortamı içerisinde kalmıştır.

ABD’nin gözü dönmüş sömürü politikaları altında ezilen Ukraynalılar, bu kez, bir devletin topraklarının uzak geçmişe dayandırılarak adeta işgal edilmesi tüm insanlık adına utançtır. 

Çökmüş bir imparatorluğun başına akbabalar gibi üşüşen emperyalistlerle yıllarca savaşarak Cumhuriyetimizi kuran Büyük Komutan Atatürk’ün “Zorunlu olmadıkça savaş bir cinayettir” sözü, tüm insanlığa ışık olmalı ve Ukrayna’daki bu cinayet derhal durdurulmalıdır. 

Ateşler içindeki bir ülkeye bakarak zevk naraları atanlar, savaş çığırtkanlığı yapanlar bilsinler ki tarih failler gibi azmettiricileri de unutmaz!

Savaş bir insanlık suçudur! Masum çocukların öldüğü bir savaşın kaybedeni tüm insanlıktır! 

Ukrayna halkının, Rusya’nın güç sarhoşluğu ve temelsiz cüretiyle giriştiği işgalden de ABD emperyalizminin NATO eliyle dizayn ettiği ekonomik ve fiziki kuşatmadan da kurtulabilmesini umuyoruz. Kendi ülkemizde nasıl savaş istemiyorsak, başka hiçbir ülkenin de bu acıyı yaşamamasını diliyor, “Yurtta sulh, cihanda sulh” diyoruz.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SURİYELİLERE KAPATILAN İLLER HANGİLERİ?
SURİYELİLERE KAPATILAN İLLER HANGİLERİ?
İLK CEMRE DÜŞTÜ!
İLK CEMRE DÜŞTÜ!
CEMEVİNE TİCARETHANE TARİFESİ!
CEMEVİNE TİCARETHANE TARİFESİ!
ZORUNLU İHTİYAÇLAR İLE BİLE AYLIK 150 KW SAAT AŞILIYOR!
ZORUNLU İHTİYAÇLAR İLE BİLE AYLIK 150 KW SAAT AŞILIYOR!
RTÜK GAZETECİLİĞİ CEZALANDIRMAYA DEVAM EDİYOR!
RTÜK GAZETECİLİĞİ CEZALANDIRMAYA DEVAM EDİYOR!
ANKARA’DA EXPO 2021 HATAY LANSMANI YAPILDI!
ANKARA’DA EXPO 2021 HATAY LANSMANI YAPILDI!