Bizim Gazete
Bizim Gazete
Hatay Bizim Gazete
Bizim Gazete

SON DAKİKA

RAS-EL SENİ VE KIDDES BAYRAMI KUTLU OLSUN!

RAS-EL SENİ VE KIDDES BAYRAMI KUTLU OLSUN!
Bu haber 13 Ocak 2017 - 19:11 'de eklendi ve 156 kez görüntülendi.

Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman, Hatay’da Alevi kardeşlerimizin idrak edip kutladığı ‘Ras-El Seni ve Kıddes Bayramı’ dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Yaman, mesajında;

baskan-yaman-928-ogretmenin-gorev-iadesini-istiyor

“Farklı kültür, gelenek ve inançlar zinciriyle birbirimizi tamamladığımız bu coğrafya da, geleneksel olarak kutladığımız Ras-el seni ve Kıddes Bayramımızın bize tattırdığı manevi güzellikleri yaşamanın coşkusu içindeyiz.

Yüzyıllardır süregelen ve 14 Ocak’ta Alevi camiasının yeni yılı olarak kutlanan Ras-el seni ve Hz. İsa’nın vaftiz edildiği gün olarak 19 Ocak’ta kutlanan Kıddes Bayramı, farklı dinlere, mezheplere, kültürlere olan saygının ve sevginin adeta bir yansımasıdır. Bu özel günler adına özel yemeklerin yapılıp yendiği, bir araya gelip bayramlaşıp eğlenildiği, küslerin barıştığı böylesine barış birlik beraberlik kokan bu değerli günleri günümüzde hala kutluyor olmak gurur verici.

Kültür zenginliklerimizle ve inanç özgürlüklerimizle bir bütün olarak yaşadığımız kentimizin, tüm halkımızın Ras-el seni ve Kıddes Bayramı’nı en içten dileklerimizle kutluyoruz.”Dedi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER