Bizim Gazete
Bizim Gazete
Hatay Bizim Gazete
Bizim Gazete

SON DAKİKA

if(get_option('fface')) {echo '
';} else {echo '';} ?>

ODA BAŞKANLARI, HATAY DENİZ OTOBÜSÜ (HADO) TESİSLERİNİ…

ODA BAŞKANLARI, HATAY DENİZ OTOBÜSÜ (HADO) TESİSLERİNİ…
Bu haber 22 Ağustos 2021 - 14:32 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İstanbul, Marmara, Ege, Akdeniz ve Karadeniz Bölgeleri (İMEAK) Deniz Ticaret Odası İskenderun Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Kutlu ve İskenderun Ticaret Sanayi Odası (İTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, Hatay’ın turizm ve ulaşım alanlarında dünyaya açılacak kapısı olan Hatay Deniz Otobüsü (HADO) tesislerini ziyaret etti.

Ziyarette, HADO projesinden sorumlu HBB Genel Sekreter Yardımcısı Bülent Ok ve Ulaşım Daire Başkanı Nuri Baycan HADO hakkında detaylı bilgiler verdi.

Hatay’ın en önemli projelerinden birinin HADO olduğuna dikkat çeken Genel Sekreter Yardımcısı Ok, Mart ayında Ulaştırma Bakanlığına yapılan başvurunun Ağustos ayında onaylandığını belirterek bu süreç içerisinde x-ray cihazlarının kurulumu, turnikelerin yerleştirilmesi, polis memurları ve gümrük personellerine ait resmi odaların yapımının tamamlandığını söyledi.

ÇOK KISA SÜRE SONRA BURADA DENİZ OTOBÜSLERİMİZİ GÖRECEĞİZ”

Uluslararası Gemi ve Liman Tesisleri Güvenlik Kuralları kapsamında HADO limanının yeterli donanıma sahip olduğuna dikkat çeken Ok:

“Hatay Büyükşehir Belediye Başkanımız Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın attığı önemli adımlar ile projemiz sonunda onay aldı. Kendisine minnettarız. Uluslararası Liman İşletmeciliğine sahip olmak Hatay için ve Başkanımız için önemli bir projeydi. Çok kısa bir süre sonra burada deniz otobüslerimizi göreceğiz” ifadelerine yer verdi.

Ok, ayrıca pandemi nedeniyle Kıbrıs’taki uluslararası deniz yolu ulaşımının kapalı olduğunu tüm Hataylıların bilmesi gerektiğini ve ulaşım açısından her şeye hazır olduklarına dikkat çekti.

YILMAZ: “HATAY İÇİN ÖNEMLİ BİR GİRİŞİM”

İTSO Başkanı Yılmaz ise projenin Hatay için yapılan önemli bir girişim olduğunu belirterek Hatay Valisi Rahmi Doğan ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın atmış olduğu ortak adımların sonucunda böyle güzel projelerin ortaya çıkmasının sağlandığını ve emeği geçen herkese teşekkür ettiğini belirtti.

KUTLU: “İNSANLARIMIZI DENİZ İLE TANIŞTIRACAK PROJE”

HADO’nun Hataylıları deniz ile yakınlaştıracak bir proje olduğunu söyleyen İDTO Başkanı Kutlu ise, ilerleyen zamanlarda Hatay’ın ilçeleri arasında deniz yolu ile ulaşım sağlanma ihtimalinin doğduğunu belirterek Deniz Ticaret Odası olarak her zaman buna destek vereceklerini ifade etti.
Proje alanında yapılan gezi sonrasında HBB yetkilileri ile hatıra fotoğrafı çektiren oda başkanları, misafirperverliğinden ötürü HBB Genel Sekreter Yardımcısı Bülent Ok ve Ulaşım Daire Başkanı Nuri Baycan’a teşekkür ederek limandan ayrıldı.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
MADEN OCAĞINA KARŞI BÖLGE HALKININ İSTEDİĞİ OLDU!
MADEN OCAĞINA KARŞI BÖLGE HALKININ İSTEDİĞİ OLDU!
HADO İÇİN NİHAYET İZİN ÇIKTI!
HADO İÇİN NİHAYET İZİN ÇIKTI!
BAŞKAN SAVAŞ’TAN İSKENDERUNSPOR’A DESTEK GELDİ!
BAŞKAN SAVAŞ’TAN İSKENDERUNSPOR’A DESTEK GELDİ!
FESTİVAL COŞKUSU BAŞLIYOR!ÜÇ GÜN, ÜÇ GECE!
FESTİVAL COŞKUSU BAŞLIYOR!ÜÇ GÜN, ÜÇ GECE!
ÇEVRE KİRLİLİĞİ KÜRESEL ÖLÇEKTE ÇEVRE KRİZİNE DÖNÜŞMÜŞTÜR!
ÇEVRE KİRLİLİĞİ KÜRESEL ÖLÇEKTE ÇEVRE KRİZİNE DÖNÜŞMÜŞTÜR!
MADENİ DEĞİL YAŞAMI SAVUNUYORUZ!
MADENİ DEĞİL YAŞAMI SAVUNUYORUZ!