NORMALLEŞME TAKVİMİ AÇIKLANDI!

01 Haziran 2021 - 2:07 'de eklendi ve kez görüntülendi.
resim

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,Bakanlar Kurulu Toplantısı ardından yaptığı Ulusa Sesleniş konuşmasında:Kademeli Normalleşme Takvimini açıkladı.

Haziran ayı boyunca sokağa çıkma kısıtlaması;hafta içi ve cumartesi akşam 22.00 sabah 05.00 saatleri arasında cumartesi saat 22.00 pazartesi sabah 05.00 arasında uygulamaya devam edilecek.

Restoran lokanta kafeterya pastane gibi yeme içme yerlerisaat 07.00-21.00 saatleri arasında belirlenen kurallara göre masaya servis yapılabilecek, saat 24.00′ kadar paket servisini sürdürebilecek bu mekanlarda pazar günü sadece paket servis hizmeti verilecek.

Kahvehane, kafe, çay bahçesi, halı saha, spor salonu, lunapark gibi işletmeler kurallar çerçevesinde pazar günü hariç 07.00-21.00 arasında 1 Hazirandan itibaren çalışabilecek.

Diğer işyerlerinin pazar günü haricinde belirlenen saatlerde belirlenen şartlarda faaliyetlerini yürütebilmeleri ile ilgili uygulama sürecek

Kamu kurumları esnek çalışma modeli uygulaması yeni bir düzenlemeye kadar devam edecek.

Üniversitelerin 2021-2022 eğitim öğretim yılı akademik takvimi 13 Eylül tarihi itibariyle başlayacak.

Spor kulüpleri genel kurullarını haziranın ilk gününden itibaren, diğer kuruluşlar da ikinci yarısından itibaren gerçekleştirebilecek.

Açık ve kapalı alanlardaki nikahlar ve nikah şeklindeki düğün törenleri, belirlenen şartlara uygun şekilde 1 Haziran’dan itibaren başlayabilecek.

MEB’DEN AÇIKLAMA 

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk,yaptığı açıklamada:

Kavuşuyoruz! Yarın itibariyle ilkokul öğrencilerimiz, 7 Haziran Pazartesi’den itibaren ise ortaokul ve lise öğrencilerimiz için haftada iki gün yüz yüze eğitime başlıyoruz.” diye belirtti.

KARNELER NE ZAMAN VERİLECEK? 

Bİnlerce öğrenci 2020-2021 eğitim öğretim yılı karnelerini 18 Haziran’da alabilecek.