Bizim Gazete
Bizim Gazete
Hatay Bizim Gazete
Bizim Gazete

SON DAKİKA

MİLLETVEKİLİ YARAYICI,ADALET YÜRÜYÜŞÜNE İLİŞKİN İKTİDAR PARTİSİNİN…

MİLLETVEKİLİ YARAYICI,ADALET YÜRÜYÜŞÜNE İLİŞKİN İKTİDAR PARTİSİNİN…
Bu haber 07 Temmuz 2017 - 21:42 'de eklendi ve 35 kez görüntülendi.

CHP Hatay Milletvekili Hilmi Yarayıcı,gündemde olan Adalet yürüyüşüne yönelik iktidar partisinin yapmış olduğu eleştirileri kendince yazılı bir basın açıklamasıyla yanıtladı.

Milletvekili Yarayıcı,açıklamasında şunları kaydetti:

”Adalet Yürüyüşümüzün başladığı günden bu yana çığ gibi sürekli büyümesi, iktidar ve yandaşlarının kimyalarını bozmaktadır. Çıkıp basit bir şekilde “Bu ülkede adalet var” diyemeyenler, iftira ve karalama yapmayı yürüyüşümüze karşı tek mücadele yöntemi olarak görmektedirler.

Cemaati darbeye cürileriet edecek kadar besleyip büyüten, Adil Öksüz’e tutuklama kararı veren hakimi dahi sürgüne gönderecek kadar halen cemaate kol kanat geren bu iktidar değilmişçesine, kalkıp bizleri “FETÖ’nün direktifleriyle hareket” ettiğimiz suçlamaları, bir iftiradan öte utanmazlıktır. Hele cemaatin bankalarından çektikleri kredilerle yalılarda oturanların, bu iddialarda bulunabilmelerini niteleyecek bir söz henüz sözlüklerimizde yer almamaktadır.

Bu iddiaların hiç birinin ciddiye alınacak bir tarafı yoktur, en çok gülüp geçeriz. Ancak son günlerde gerek iktidar, gerekse de yandaşlar daha tehlikeli bir oyunu sahnelemeye başlamışlardır. Bu kirli oyun “ekmek kadar temiz, su gibi aydın” Adalet Yürüyüşümüzü kriminalize etme üzerine kurgulanmaktadır.

Yürüyüşümüzde “terör örgütü üyelerinin” yer aldığı, “yürüyüşte DHKP/C marşları söylendiği” gibi provakatif suçlamalar yöneltilmektedir.

Son olarak CNN TÜRK’de “Türkiyenin Gündemi” adlı programa hukukçu sıfatıyla katılan Derya Yanık adlı konuşmacı ismimi zikrederek;

“DHKP/C marşları” söylettiğimi iddia etmiştir. Öncelikle söylenen marş, daha ben doğmadan, askeri bir marştan uyarlanan ve 50 yıldır hemen her gösteride söylenen “Gündoğdu Marşı”dır.

Konuşmacı çamur atmadan önce, 3 dakikalık araştırma yapabilme beceri ve zekasını gösterebilseydi, bu marşın ne olduğunu da öğrenebilirdi. Ancak iftira ve karalamalardaki amacın ne olduğunu çok iyi biliyoruz. Bu adaletsiz hukuk düzenini Cemaatle birlikte inşa eden ve bugün hukuku bir silah olarak kullanananlara itirazımızla başlattığımız yürüyüşümüzün, milyonların inancı ve desteğiyle  her geçen gün büyümesi egemenleri ve yardakçılarını rahatsız ediyor.

Kimse boşuna çabalamasın. Partimizi terörle birlikte anmaya kimsenin gücü yetmeyecektir. Eğer bir terör destekçisi aranacaksa önce MİT tırlarında bulunan silahların kim tarafından nereye gönderildiğine bakılsın. Suriye’de binlerce masumun kanına giren Ahrar u Şam, Nusra Cephesi gibi terör örgütlerine kim silah ve lojistik sağlamış ona bakılsın.

Ülkemizi IŞİD militanlarının geçiş otobanına kim çevirmiş ona bakılsın. Her seçim sonrası hangi terör örgütlerinin kim için kutlama mesajı yayınlamış ona bakılsın. Bu terör destekçilerinin kim olduğunu halkımız ve dünya çok iyi biliyor. Enis Berberoğlu’na, Cumhuriyet Gazetesine ve muhaliflere yapılan hukuksuzlukların temelinde bu suçların açığa çıkması ve yargılanma korkusu yatmaktadır. Bunu da biliyoruz.

Oysa bizim tek bir talebimiz var ADALET. Tıpkı fiilen ölüme terkedilen Nuriye ve Semih’in işlerine geri dönme isteklerinde ki gibi basit ve yalın.

Buradan iktidarı ve yandaşlarını uyarıyorum. Partimizi ve Yürüyüşümüzü kriminalize etme oyunlarınız, provokasyonlara zemin hazırlamaktadır. Neden olacağınız provokasyonlarda tek bir yurttaşımızın burnu dahi kanasa sorumlusu siz olacaksınız.”Dedi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER