Bizim Gazete
Bizim Gazete
Hatay Bizim Gazete
Bizim Gazete

SON DAKİKA

KİMYECİ’DEN,SAVAŞ’A SERT SÖZLER:Cambaza Bak, cambaza!

KİMYECİ’DEN,SAVAŞ’A SERT SÖZLER:Cambaza Bak, cambaza!
Bu haber 04 Ağustos 2017 - 0:14 'de eklendi ve 22 kez görüntülendi.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın,“Teşvik ve yatırımında Hatay yeterli desteği alamıyor” şeklindeki ifadesi ile ‘Hatay Halkı Hakkını İstiyor’ sloganıyla başlattığı imza kampanyası hakkında özel bir televizyona konuşan Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, şu görüşlere yer verdi;

“Büyükşehir belediye başkanının önce bir karar vermesi gerekiyor, kendisi siyasetçi mi? Milletvekili mi? İl başkanı mı? Yoksa belediye başkanı mı? Önce bu görev alanını belirlemesi lazım.

Eğer siyasetçi ise çıksın milletvekili yada il başkanı olsun, siyasi meseleler ile ilgili görev alsın. Eğer büyükşehir belediye başkanı ise büyükşehir yasasını baştan sona okusun ve gereklerini yapsın.

“Hükümet tarafından destek almıyoruz” gibi söylemlerini önümüzdeki yerel seçimlere istinaden bir manevra, kendisinin hizmet konusunda bir takım başarısızlıklarını örtme konusunda bir söylem olarak kullandığını düşünüyorum.

EXPO 2021 çerçevesinde Hatay’da bir faaliyet yapmayı planlıyor, bunun öncesinde de pek çok şartları ortaya koyuyor. EXPO konusunda yapılan tüm toplantılarda şehrin tüm altyapısının bittiğini, ulaşım probleminin tamamlandığı, kentsel dönüşümün problem olarak kalmadığı, gelen misafirlerin her yönüyle ağırlanabileceği yıldızlı otellerin, turistik tesislerin hat safhada olduğu bir Hatay’ı, yani 30 yılda yapılması ön görülen faaliyetleri 4 yıl içerisine sığıştırarak tamamlanmasını öngörüyor.

Bunları yapabilmek için de hükümetimizden ekstra destek talep ediyor. Tüm bunları ortaya koymasıyla “Cambaza Bak, cambaza bak!” hikayesi içerisinde olduğunu düşünüyorum.

Bunların yaptığı,‘Biz EXPO için hizmet üretmek istedik, hükümetimiz destek vermedi, beceremedik şeklinde bir bahane, bir kılıf.

Çünkü Hatay Büyükşehir Belediyesi şu an iflasın eşiğinde. Milyonlarca lira borçları var. Şu anda müteahhitler dahi Hatay Büyükşehirden alacaklarını icra yoluyla almaya çalışıyorlar. Hal böyleyken bu dev projeleri yapma imkan ve kabiliyetine sahip değiller. Ancak sürekli gündem değiştirme konusunda, aylarca EXPO 2021 gündemi ile insanlarımızı oyalamakla meşgul.

Hizmetten ne kadar uzak bir yapıda olduğunu düşününce hemen siyasi bir manevra yaparak “Hatay hakkını arıyor”, “5. Teşvik bölgesine girmemiz hakkımızdır.” diyerek imza kampanyası başlatıyor. Halbuki hükümetimiz girişimcilerimize sonsuz destekler sunuyor.

Gerek hibe projeleri gerek yatırım ve personel destekleri, gerekse mimari inşa edip teslim etme konusunda destekler olsun. Yeter ki insanımız arzu etsin, projelendirsin ve ilgili makama sunsun, sonsuz destek alıyor.

Sonuç olarak biz Büyükşehir’den böyle yanlış yollarda gideceğine şehrimizin temel sorunlarını, altyapı, su sorunlarını çözüme kavuşturmak için hizmet üretmesini bekliyoruz. Kaldı ki kendileri AYKOME’yi bile doğru düzgün çalıştırmaktan aciz bir yapıda.

Koordinasyonsuzluk içerisinde kendi kurumlarında bile kimin ne zaman nerede kazı yapacağı belirsiz. Herkesin canı istediği zaman bir yerleri kazdığı anlayışla vatandaşlarımızı da mağdur ediyor. Kendileri programsız düzensiz çalıştıkları için biz de yapılan kazıların ardından işimizi düzenli yapamıyoruz.

HATSU geliyor içme suyu şebekesini döşüyor, abone bağlantısı yapılmadığı için yollar onarılmayı bekliyor, bizim de işimiz aksıyor.”Dedi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER