Bizim Gazete
Bizim Gazete
Hatay Bizim Gazete
Bizim Gazete

SON DAKİKA

“HATAY HALKI HAKKINI İSTİYOR” İMZA KAMPANYASI START ALDI!

“HATAY HALKI HAKKINI İSTİYOR” İMZA KAMPANYASI START ALDI!
Bu haber 25 Temmuz 2017 - 20:41 'de eklendi ve 30 kez görüntülendi.

Hatay Büyükşehir Belediyesi, ilin teşvik programlarından yararlanması ve ekonomik anlamda kazanımlar sağlaması adına imza kampanyası düzenliyor.

İldeki yatırımların ve iş olanaklarının artması adına düzenlenen “Hatay Halkı Hakkını İstiyor” adlı imza kampanyası ile 4’üncü teşvik bölgesinde yer alan Hatay’ın, 5’inci teşvik bölgesine alınması için kollar sıvandı.

İmza kampanyası için Antakya Atatürk Caddesinde kurulan standın açılışına;

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş öncülüğünde CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal, HBB Genel Sekreteri Prof. Dr. Mehmet Maden, Hatay Kent Konsey Üyesi Hüseyin Abay ve çok sayıda vatandaş katılım gösterdi.

“HATAY’IN EKONOMİSİNE CANLILIK KAZANDIRACAĞIZ”

Stand açılışında konuyla alakalı bilgi vererek konuşma yapan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş:

“Hatay’ın 4’üncü teşvik bölgesinden 5’inci teşvik bölgesine alınması için imza kampanyasını başlatıyoruz. Amacımız Hatay’ın ekonomisine canlılık kazandırmak.” Dedi.

Başkan Savaş, konuşmalarının devamında:

“Hatay’ın anavatana katılışının 78’inci yılında ilin teşvik programlarına ihtiyaç duyduğunu belirtmek için stant kurduk. Hatay’ımızın desteğe ihtiyacı olduğunu gerçeğini vatandaşlarımızla paylaşarak imza toplayacağız.

İlimiz 6 yıldır komşumuzda süren savaştan çok etkilendi ve Hatay halkı ekonomik olarak kendi durumundaki illerinde gerisine düştü. Şuanda 4. Teşvik bölgesindeyiz anca 5. Teşvik bölgesindeki illerden de gerisindeyiz.

Hatay’ın 1 milyon 555 bin kişiye göre iller bankasından ve vergilerden gelen paylarla geçimini sağlarken Suriyeli vatandaşlarla birlikte 2 milyonun üzerinde insana hitap ediyoruz.

Alt yapıda, kanalizasyonda, yağmur suyu şebekesi, irsale hatları, arıtma tesisi, yollar, parklarda ve temizlikte iki milyon insana bakmakla mükellefiz. İlimiz bu durumdayken 4. teşvik bölgesi statüsünde 7637 tl kişi başına düşen gelirimiz şuanda Suriyelilerle birlikte 6122 tl’ye kadar geriledi.

Kayıplarımızın Ankara’daki devlet büyüklerimizin de  duyması ve kayıplarımıza destek vermesi adına imza kampanyası başlattık. 

Hatay halkının refaha erişmesi ve daha fazla iş bulması için çaba sarf ediyoruz. Teşvik sırasında 5. Bölgede yer aldığımızda 10 milyar ekstra Hatay’a yatırım yapılacak. En az 10-12 bin çocuğumuza iş olacak ve insanlarımızın hanesine en az %20 daha fazla para girecek. Bu nedenle teşvik programının uygulanması, Hatay’ın kazanması için imzamızı atacağız.

Öte yandan mutluluk indeksinde 76. Sırada, sondan beşinci sırada yer alan Hatay’ın  ilk 10’a girmesi içinde katkı sağlayacak. Türkiye Cumhuriyeti misakı milli sınırları içerisinde bir il olmaktan ve 78 yıl önce Türkiye Cumhuriyetine katılmanın onurunu yaşarken devlet büyüklerimizin de Hatay’a altı yıllık süre içerisindeki kayıpları önlemede destekleri bekliyoruz.” Açıklamalarında bulundu.

 

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER