Bizim Gazete
Bizim Gazete
Hatay Bizim Gazete
Bizim Gazete

SON DAKİKA

if(get_option('fface')) {echo '
';} else {echo '';} ?>

GÜZELMANSUR’DAN UMUTSUZ GENÇLERE ÇAĞRI:BİZE KATILIN!

GÜZELMANSUR’DAN UMUTSUZ GENÇLERE ÇAĞRI:BİZE KATILIN!
Bu haber 13 Haziran 2022 - 18:57 'de eklendi ve kez görüntülendi.

CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, Hatay’da son zamanlarda art arda gelen intihar vakalarıyla ilgili TBMM Genel Kurulu’nda konuştu.

CHP’li Güzelmansur, intihar vakalarının artmasından iktidarı sorumlu tutarak:

“İktidarın yarattığı işsizlik, ekonomik kriz, gelecek kaygısı nedeniyle umutsuzluğa kapılan gençlerimiz canına kıyıyor” dedi.

Hatay’da sadece son bir ayda 5 vatandaşımız intihar ettiğine dikkat çeken Güzelmansur,şöyle konuştu:

İskenderun’dan, Arsuz’dan, Erzin’den, Samandağ’dan gelen bu intihar haberleriyle kahrolduk. 16 yaşında, 25 yaşında, 28 yaşında, hayatının baharındaki çocuklarımız, gençlerimiz canlarına kıyıyorlar. Üçüncü sayfa haberi olarak geçiştiriliyor, “Psikolojik sorunlar nedeniyle” denilip üstü kapatılıyor.

Psikolojik sorunlar nasıl oluştu? Neden psikolojileri bozuldu? Açıklanmıyor, umursanmıyor. Ben size şimdi, Hatay’da umutlar neden tükeniyor, psikoloji neden bozuluyor tek tek anlatayım. On bir yıldır savaşın gölgesinde yaşamaya mahkûm edilen; sigorta şirketleri, bankalar tarafından riskli bölge ilan edilen; sınırı terörist yuvasına döndüğü için can korkusu taşıyan; sınır kapıları kapatılan, turizmi, ticareti, taşımacılık sektörü baltalanan; 650 bin Suriyeliyle on bir yıldır aşını paylaşmak durumunda bırakılan; yeni istihdam olanakları yaratılmayan; var olan fabrikaları, iş yerleri kapanan; en az kamu yatırımı yapılan bir ilde yaşıyorsanız umutlarınızı nasıl canlı tutabilirsiniz? Siz çabaladıkça iktidarın yanlış politikaları, vurdumduymazlığı sizi kör karanlıklara itiyorsa psikolojiniz bozulmaz mı? İnsanlarımızın geleceğe dair umutlarını tüketen, psikolojisini bozan, depresyona iten, iktidarın bizzat kendisidir.”Dedi.

Güzelmansur,konuşmasına şu sözlerle devam etti:

Dante, dünyaca ünlü edebî başyapıtı İlahi Komedya’da cehennemi tarif eder. Burada, cehennemin kapısında şu yazar: ‘Dışarıda bırakın her türlü umudu.’ Evet, umudun bittiği yer cehennemdir. İktidar da ekonomik krizle, işsizlikle, torpille, ayrıştırmayla insanlarımızın, gençlerimizin umudunu tüketti. Ülkeyi gençler için cehenneme çevirdi. Bu cehenneme dayanamayan insanlarımız intihar ediyor.”Dedi.

GÜZELMANSUR’DAN UMUTSUZ GENÇLERE ÇAĞRI: BİZE KATILIN

Umudun sandıkla iktidarın değişmesinde ve millet ittifakında olduğunu söyleyen Güzelmansur,gençlere çağrıda bulunarak şöyle konuştu:

“Alın teri, göz nuru döktüğü hâlde, KPSS’den yüksek puan almasına rağmen, atanamayan öğretmene, mühendise, sağlıkçılara;
Sınavlarda, mülakatlarda haksızlığa, hukuksuzluğa, adaletsizliğe uğrayan herkese; işsizlikten anne baba eline bakmaktan bunalmış gençlerimize;
‘tweet’ attığı için evinden alınan çocuklara;
sevdiği, dinlemek istediği müziğe yasak getirilenlere;bu yönetimden umudu kalmadığı için, dışlandığı için yurt dışına yerleşmeyi düşünenlere buradan sesleniyorum: Korkmayın, sinmeyin, yılmayın, vazgeçmeyin, gitmeyin, kaygılanmayın.
Bize katılın, bize! Umudu beraber yeşertelim, yarınları birlikte aydınlatalım.”
Dedi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
BÜGÜNLERDE DAHA DA ARTAN SORUMLUKLARIMIZIN BİLİNCİYLE…
BÜGÜNLERDE DAHA DA ARTAN SORUMLUKLARIMIZIN BİLİNCİYLE…
CHP PARTİ OKULU EĞİTİM KADROLARINI GÜÇLENDİRİYOR!
CHP PARTİ OKULU EĞİTİM KADROLARINI GÜÇLENDİRİYOR!
İL BAŞKANI YEŞİLDAL BAŞKAN SAVAŞ’IN İDDİALARINA YANIT VERDİ!
İL BAŞKANI YEŞİLDAL BAŞKAN SAVAŞ’IN İDDİALARINA YANIT VERDİ!
CHP’Lİ GÜZELMANSUR:VALLAHİ DE BİLLAHİDE DE ALMANYA’YI KISKANDIM!
CHP’Lİ GÜZELMANSUR:VALLAHİ DE BİLLAHİDE DE ALMANYA’YI KISKANDIM!
SP İL BAŞKANI EĞE GÜVEN TAZELEDİ!
SP İL BAŞKANI EĞE GÜVEN TAZELEDİ!
MİLLETİMİZ HER TÜRLÜ VESAYETE KARŞIDIR!
MİLLETİMİZ HER TÜRLÜ VESAYETE KARŞIDIR!