porno seyret
Emekçilerin Gerçek Talepleri Kabul Edilmelidir! « Hatay Bizim Gazete
Bizim Gazete
Bizim Gazete
Hatay Bizim Gazete
Bizim Gazete

SON DAKİKA

if(get_option('fface')) {echo '
';} else {echo '';} ?>

Emekçilerin Gerçek Talepleri Kabul Edilmelidir!

Emekçilerin Gerçek Talepleri Kabul Edilmelidir!
Bu haber 31 Temmuz 2019 - 10:44 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Eğitim-sen Hatay Şube Başkanı Deniz Ezer, yaptığı yazılı açıklamada Grevli Toplu Sözleşme istediklerini söyledi.

Ezer,yaptığı yazılı açıklamada:

Hepimizin bildiği gibi 5 milyon kamu emekçisi ve emeklisini, ailelerini de kattığımızda toplamda 20 milyona ulaşan bir kitleyi etkileyen toplu sözleşme görüşmeleri 1 Ağustos’ta başlıyor.

TİS görüşmeleri, yoksulluk sınırının çok altında yaşamaya mahkûm edildiğimiz, gelir ve vergi adaletsizliğinin derinleştiği, iş güvencemizin ortadan kaldırıldığı, çalışma yaşamında cinsiyetçiliğin, ayrımcı ve anti demokratik uygulamaların hız kesmeden devam ettiği, sosyal ve özlük hak gasplarımızın arttığı bir süreçte gerçekleşiyor.

Böylesi bir süreçte emekçiler açısından oldukça önemli bulduğumuz TİS görüşmelerine hükümet ve uzunca süredir hükümetin memur kolu görevini üstlenen imza yetkili MEMUR SEN tarafından gayri ciddi yaklaşıldığına şahitlik ediyoruz. Sundukları tekliften de anlaşılacağı gibi biz emekçilerin gündemi ile hükümet yetkilileri ve önceden uzlaştıkları belli olan MEMUR sen’in gündemi ve öncelikleri aynı değildir.

Biriken sorunlarımızın bu masa düzeneğinde çözülemeyeceği ortadadır.

Yıllardır 4688′ in ve bu yasayla kurulan TİS masasının antidemokratik olduğunu, tarafların belirlenmesinden, imza yetkisine kadar gerçek bir toplu pazarlıktan uzak olduğunu sürekli olarak dile getirmekteyiz.

Ancak, yandaş konfederasyon Memur Sen adeta iktidarın sözcülüğüne soyunarak diğer konfederasyonların bile temsil edilmesine tahammül etmeyerek tekçiliği TİS masasına taşıma gayreti içerisine girmiştir. Bu tekçi yaklaşımın masada emekçilerin gerçek sorunlarına çözüm üretmesi zaten beklenemez. Bu olsa olsa geçmiş yıllarda olduğu gibi ‘satış sözleşmesi’ görüşmeleridir. Grevli, gerçek bir toplu sözleşme yasası yapılmalı, Emekçilerin gerçek talepleri kabul edilmelidir” dedi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER

antalya travestiizmir evde masajistanbul evde masajbetpas