Bizim Gazete
Bizim Gazete
Hatay Bizim Gazete
Bizim Gazete

SON DAKİKA

if(get_option('fface')) {echo '
';} else {echo '';} ?>

CHP ANTAKYA:BU SATIŞA NEDEN İHTİYAÇ DUYDUNUZ?

CHP ANTAKYA:BU SATIŞA NEDEN İHTİYAÇ DUYDUNUZ?
Bu haber 03 Kasım 2022 - 0:36 'de eklendi ve kez görüntülendi.

CHP Antakya İlçe Başkanı Ümit Kutlu, bir önceki gün gerçekleşen Antakya Belediyesi Meclisinin olağan toplantısında dikkat çeken büyük ölçekli boyutta taşınmaz satışına ilişkin parti ilçe başkanlığında basına ve kamuoyuna yönelik açıklamada bulundu.

Satışı onaylayan Belediye Meclis üyelerini sert bir dille eleştiren başkan Kutlu ve ilçe yönetim kurulu üyeleri şu görüşlere yer verdiler:

Gerçekleşen Antakya Belediyesi Meclis toplantısında ne yazık ki tarihte eşi ve benzeri görülmemiş bir taşınmaz satışının kararı ile karşı karşıya kaldık.

CHP ‘li meclis üyelerimiz bu satışa karşı gerekli tepkiyi koymalarına rağmen, karar AKP meclis üyelerinin oy çokluğu ile kabul edilmiştir.

İkisi Odabaşı, Üçü Arsuz Madenlide bulunan taşınmazların satışı, Antakya Belediyesi tarihinde gerçekleşen en yüksek bedelli satış olarak tarihe geçecektir.

Arsuz Madenlide denize sıfır bir bölgede dönümü 2 – 2,5 Milyon Lira arasında değişen 155 dönümlük alanın satışı ile elde edilecek tutar, Antakya Belediyesi’nin 2023 yılı 810 Milyonluk bütçesinin yarısına tekabül eden bir rakam olarak ortaya çıkmaktadır.

İktidar partisine mensup, her Bakanlığın fazlasıyla destek çıktığı ve kol kanat gerdiği bir Belediye, böyle büyük bir taşınmaz satışını neden yapar anlamış değiliz. Bizlere borç kapatacağız diye talihsiz bir açıklama yapıldı.

Yineleyerek söylüyoruz. İktidar partisine mensup dört dönemdir yönettiğiniz, istediğiniz her karara imza atabildiğiniz bir belediyede bu denli borç yükünü nasıl yaptınız. Halk merak ediyor.

Bizler CHP grubu olarak Antakya’mızda şehrin ve halkımızın menfaatine uygun olan her kararı bugüne kadar destekledik, uygun olmayan her kararın da karşısında durduk.

Bu dev satışın ihale süreci dâhil olmak üzere sonuna kadar takipçisi olacağımızı ve hukuki süreç başlatacağımızı belirtmek isterim.

Bu bağlamda Antakya halkı adına soracağımız bu beş soruya Antakya Belediye Başkanı ve satışı onaylayan Meclis Üyelerinin cevap vermelerini bekliyoruz.

Cevap bekleyen sorular;

1. Sadece bu yıl içinde 92 ve 145 Milyon Lira ek bütçe almış olmanıza rağmen böyle büyük bir tutardaki satışa neden ihtiyaç duydunuz?

2. Bu kadar büyük tutarlı dev satıştan Antakya Halkının faydalanacağı büyük projeleriniz var mı? Varsa Bunlar nelerdir?

3. Hatay Büyükşehir Belediyesi Meclisinde 2 seneyi aşkın süredir en ufak satışlarda bile tepki gösterip ve reddedilip, konu kendiniz olunca aldığınız bu satış kararı noktasında vicdanınız rahat mı?

4. Nasıl bir ihale süreci izlenecek? Bu satış sürecinde ihale usulü ve yönetmenliğine uygun hareket edilecek mi?

5. Satış kararını almadan önce Madenlideki Arazileri kimseye gezdirdiniz mi? Yine daha önce kişilerle veya şirketlerle bu satış ile ilgili çeşitli görüşmeler oldu mu?

Bu soruları halkımız adına soruyor ve cevap bekliyoruz.”Dedi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
CHP’Lİ TOKDEMİR: HATAY’DA İCRA DOSYASI SAYISI KAÇTIR?
CHP’Lİ TOKDEMİR: HATAY’DA İCRA DOSYASI SAYISI KAÇTIR?
BİZLERE DÜŞEN GÖREV CUMHURİYETİMİZE SAHİP ÇIKMAK VE…
BİZLERE DÜŞEN GÖREV CUMHURİYETİMİZE SAHİP ÇIKMAK VE…
PAMUK İTHALATINDAN VAZGEÇ,YERLİ PAMUĞA DESTEK OL!
PAMUK İTHALATINDAN VAZGEÇ,YERLİ PAMUĞA DESTEK OL!
BAKAN ÇAVUŞOĞLU HATAY’I ÖRNEK GÖSTERDİ!
BAKAN ÇAVUŞOĞLU HATAY’I ÖRNEK GÖSTERDİ!
HATAY’IN EN BÜYÜK KÜTÜPHANESİ KIRIKHAN İLÇESİNDE…
HATAY’IN EN BÜYÜK KÜTÜPHANESİ KIRIKHAN İLÇESİNDE…
CHP’Lİ PARLAR:SAĞLIK SİSTEMİ AKP YÜZÜNDEN BATIYOR!
CHP’Lİ PARLAR:SAĞLIK SİSTEMİ AKP YÜZÜNDEN BATIYOR!