Bizim Gazete
Bizim Gazete
Hatay Bizim Gazete
Bizim Gazete

SON DAKİKA

BEŞ Fakülte Katılımıyla Mezuniyet Töreni!

BEŞ Fakülte Katılımıyla Mezuniyet Töreni!
Bu haber 11 Temmuz 2017 - 0:17 'de eklendi ve 44 kez görüntülendi.

Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Fen Edebiyat Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Mimarlık Fakültesi ve Ziraat Fakültesi tarafından 2016-2017 eğitim öğretim yılı mezuniyet töreni düzenlendi.

Üniversitenin Tayfur Sökmen Kampüsü tören alanındaki programda mezun öğrenciler adına konuşma yapan İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğrencisi Gizem Arslan:

” Çok zorlu bir yarışın ardından üniversiteye gireriz sonra daha zor bir maratonu sonlandırırız ve esas mücadele mezuniyetten sonra başlar. Sayın hocalarım bizi biz yapan sizlere teşekkürü bir borç biliriz. Fedakarailelerimiz sizler bizleri bu günlere getirebilmek için çok emek sarf ettiniz. Biz dünyanın hangi köşesinde hangi işi yapıyorsak yapalım, her zaman vatanımız ve milletimiz için çalışmanın yüksek gururunu taşıyor olacağız. Lisans hayatımız boyunca bizleri bir elmas gibi işleyen hocalarımıza, ailelerimize ve bizim mutluluğumuza ortak olanlara teşekkür ediyorum. “ Dedi.

Büyük heyecanın ve mutluluğun yaşandığı törende MKÜ adına Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Veysel Eren, bir konuşma yaptı.

Bu günün mezunlar, aileler ve üniversite için gurur ve mutluluk dolu bir gün olduğuna değinen Prof. Dr. Veysel Eren, istikbalimizin teminatı, vatanımızın gerçek sahibi, birlik ve beraberliğimizin sigortası ve ülke olarak medeniyetler üstüne çıkmamızı sağlayacak olan öğrencilerin mezuniyet sevinçlerini paylaşmak için toplandıklarını belirtti.

Dünyada ve özellikle coğrafyamızda terör örgütlerinin, kadın-erkek, yaşlı-çocuk demeden masum insanları tehdit etmekte olduğunu ifade eden Prof. Dr. Eren:

“Birçok ülke gibi ülkemiz de çeşitli terör örgütlerinin hedefleri arasında yer almaktadır. Buvesile ile milletimizin büyük azim, feraset ve kararlılığıyla geri püskürttüğü ve birinci yılını geride bıraktığımız hain 15 Temmuz darbe girişiminde şehit olan vatandaşlarımızı; vatanımızın her köşesinde ve sınırlarımızın ötesinde ülkemizin bekası ve milletimizin esenlik, huzur ve selameti için canını feda eden şehitlerimizi rahmet ve minnetle; gazilerimizi şükranla anarak konuşmama başlamak istiyorum. “ Dedi.

Mustafa Kemal Üniversitesi olarak bugüne kadar 65 binin üzerinde öğrenciyi mezun ettiklerini belirten Veysel Eren, bu yıl da yaklaşık dört bin öğrenci mezun ederek ülkemizin nitelikli iş gücüne katkıda bulunduklarını söyledi.

Öğrencilere bundan sonraki yaşamlarında tavsiyelerde bulunan Prof. Dr. Veysel Eren:

“Mesleğinizde iyi bir yere gelmek istiyorsanız, bilgi ve donanımlarınızı geliştirerek kendinizi rakiplerinizden farklılaştırmanız gerekmektedir.  Yabancı dilinizi geliştirin, yenilikleri takip edin, sosyalleşin, meslek gruplarıyla bağınızı kuvvetlendirin ve sürekli okuyun. Hepsinden önemlisi uğruna can verecek değerleriniz, idealleriniz ve hayalleriniz olsun. Geleceğe umutla bakın, umudu asla kaybetmeyin.” Dedi.

Açılış konuşmalarının ardından plaket ve belge takdimine geçildi.

 

 

Belge ve Plaket takdiminin ardından kep atma törenine geçildi. Öğrencilerin büyük bir sevinç ve heyecanla keplerini havaya fırlattığı törende öğrenci ve ailelerin coşkusu ve gururu görülmeye değerdi.

Mezuniyet töreni törene katılan konuklara müzik dinletisi eşliğinde sunulan mezuniyet pilavı ikramı sonrası sona erdi.

 

 

 

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER