Bizim Gazete
Bizim Gazete
Hatay Bizim Gazete
Bizim Gazete

SON DAKİKA

BAŞKAN YAMAN,DURU BEBEK İÇİN KOLLARI SIVADI!

BAŞKAN YAMAN,DURU BEBEK İÇİN KOLLARI SIVADI!
Bu haber 29 Temmuz 2017 - 0:50 'de eklendi ve 42 kez görüntülendi.

Defne Belediyesi, “DURU BEBEK İÇİN BİR TÜP KAN VER” kampanyası üzerine seferber oldu, çok sayıda personeli ile birlikte kan bağışında bulundu.

Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman, Başkan Yardımcıları, Defne Belediyesi’ne bağlı Fen İşleri, İnsan Kaynakları, Özel Kalem, Kültür Sosyal İşler, İmar İşleri, Temizlik, Çevre Koruma, Teftiş Kurulu, Ruhsat Denetim Müdürleri ve çok sayıda Defne Belediyesi çalışanı ile 24.Dönem Milletvekillerinden Refik Eryılmaz ve Hasan Akgöl’ün de katılımlarıyla; Duru Bebeğe kök hücre bulunması kampanyasına destek verildi.

Antakya Vali Göbeği’nde bulunan Kızılay aracında kan bağışı yapan Defne Belediyesi, sadece bir tüp kan ile nice Duru Bebeklerin hayatlarının kurtarılabiliceğine dikkati çekti.

Uygun donör bekleyen nice Duru bebekler için farkındalık yaratmak istediklerini belirten Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman;

“Biz Defne Belediyesi olarak bugün burada Duru Reyhan kızımız için kan bağışında bulunduk.

Sadece iki dakika süren bir tüp kan bağışı ile ilik nakli için uygun donörün bulunmasına katkı sağlamak istedik. Amacımız kan bağışı ile nice Duru bebeklerin umudu olunabileceği hakkında örnek olmak, farkındalik yaratmaktır.

Türkiye’nin her yerindeki Kızılay Merkezlerinde Duru Reyhan adı verilerek 1 tüp kan bağışı yapılabiliyor. Doku uyumunun tespiti için kan bağışı sayısı çok önemli. Bu sebeple hepimizin bu konuda hassas ve duyarlı olması gerektiğine dikkati çekerek herkesi, elinden geleni yapmaya davet ediyoruz.”Sözlerine yer verdi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER