ATIÇ:Yavuz Sultan Selim gibi bir ecdadın ismini silemezsiniz!

28 Temmuz 2017 - 22:55 'de eklendi ve 35 kez görüntülendi.
resim

Adalet ve Kalkınma Partisi (Ak Parti) Hatay il teşkilatı haftalık olağan toplantısını gerçekleştirdi.

İl Başkanı Ahmet Atıç’ın başkanlığında parti binasında gerçekleştirilen toplantıda gündemdeki konular değerlendirildi.

Toplantıda konuşan İl Başkanı Ahmet Atıç, geride bıraktıkları 1 yıl içerisinde önemli çalışmalara imza attıklarını belirterek:

“Geride bıraktığımız 1 yıl içerisinde hareketli günler geçirdik. Ama yıllar geçse de unutulmayacak olaylarla birlikte Türkiye kritik bir virajdan geçiyor ve geçmeye de devam ediyor.” Dedi.

15 Temmuz sürecinin üzerinden bir yıl geçmesine rağmen halen tam anlamıyla çözülmediğini belirten Atıç:

“Ama bu mücadele inşallah sonuna kadar devam edecek. Allah bir daha 15 Temmuzları yaşatmasın. Lakin bu yılda 15 Temmuz’un ilk sene-i devriyesi olduğu için hep beraberce Cumhurbaşkanımızın başkanlığında illerde valiliklerin nezaretinde 15 Temmuz anma etkinlikleri gerçekleştirdik. Hatay’da da hemen hemen bütün ilçelerimizde de bu organizasyonlara hep beraberce iştirak ettik. Ben emeği geçen bu çalışmalara katkısı geçen tüm arkadaşlarımıza bir kez daha teşekkür ediyorum.” Dedi.

“Ancak bu çalışmalara katkı vermeyenleri de, yetkilerini, makamlarını, devletin imkanlarını bu manalar için kullanmayanları da Allah’a havale ediyor ve milletimizle paylaşıyorum” diyen Atıç şöyle devam etti;

“Ankara’dan İstanbul’a yürüyüşlere katılanlar. 400-500 km yolu yürüyerek gidenler, 15 Temmuz’u torunlarına, nesillerine anlatılacak hadiseyi, efsaneyi anlatmaktan itina edenleri de bu milletin iyi görmesi lazım. Hani devlet yanlısıydınız, hani milliyetçiydiniz, hani vatanperverdiniz, ne oldu düşünceniz mi değişti.

Bütün bunlar varken, biz Samandağ’ında Yavuz Sultan Selim ismi verilen sokağın isminin değiştirilmesi ile uğraşıyoruz.

Ak Parti grubu olarak karşı çıkıyoruz. Değiştiremeyiz diyoruz. Çünkü o sokağa o ismi biz koymadık ki. Geçmişte konulmuş. Yeni bir sokağınız varsa ne ismi koyuyorsanız koyun. Ama var olan bir ismin, Yavuz Sultan Selim gibi bir ecdadın ismini silemezsiniz.

Gerekçesi yok bunun izahı yok. Ama biz bu konuyu yaklaşık 2 aydır başta Büyükşehir Belediye başkanı olmak üzere CHP’lilerin önerisi ile tartışıyoruz. Nerede kaldı senin ülkücülüğün. Ak Parti grubu çıktı bu teklifi reddetti ve hamd olsun teklif mecliste reddedildi.”Dedi.

15 Temmuz süreci sonrasında hükümet içerisinde bir kabine değişikliği olduğunu belirten Başkan Atıç:

 “Bu kabine değişikliği içerisinde toplamda 11 değişiklik gerçekleşti. Yeni kabinemiz inşallah memleketimiz için partimiz için hayırlı olur. Sizlerden de hükümetimiz hakkında fitne çıkarmak isteyenlere her konuda olduğu gibi bu konuda da sorumluluk noktasında hareket etmenizi istiyoruz.” Dedi.

SEÇİM SÜRECİ HIZLANIYOR

Başkan Atıç, toplantıda il ve ilçe teşkilatlarının kongre süreci ile ilgili de:

“Malumunuz üzere 3 Temmuz’da il ve ilçe teşkilatlarımızın kongre takvimini açıklamıştık. 26 Temmuz’da (bugün) tüm ilçelerimizin ilçe delegeleri oluşmuş olacak. Yani delege süreci tamamlanıyor. İnşallah 19 Ağustosta ilk ilçe kongremizi başlatarak kongre sürecini de başlatmış olacağız. Kongre komisyonumuzu daha önceki toplantımızda paylaşmıştık. Yerel yönetimler teşkilat başkanlarının başkanlığında, seçim işleri, il sekreterliği, kadın ve gençlik kolları başkanlarımızdan oluşan bir kongre komisyonu kuruldu. Bu komisyon ilçe ilçe raporlamalarını, çalışmalarını hem delege sürecini hemde ilçe yönetiminin performanslarını değerlendiriyor. O anlamda genel merkeze bir takım sunumlarımız oldu. Geçtiğimiz haftalarda ilçe başkanlarımız ile alakalı görüşmelerimiz konuşmalarımız toplantılarımız oldu.” Dedi.

2019 SEÇİMLERİNE HAZIRLANIN

Hedeflerinin Ak Parti’nin kalıcı olması ve Ak Partinin yükselmesi olduğunu belirten Atıç, toplantıda yaptığı konuşmada kongre sürecinde olan ilçe teşkilatlarından bir yandan kongre hazırlıklarını yaparken, bir yandan da 2019 seçimlerinin hazırlıklarını yapmalarını istedi.

2019’da yapılacak olan seçimlerin önemine değinen Atıç:

“Tüm ilçe teşkilatlarımızdan 2019’da yapılacak olman seçimlere diri olarak girmelerini istiyoruz.Bu yüzden gerekli çalışmaların yapılacağından eminiz. Allah yar ve yardımcımız olsun” diye konuştu.