Bizim Gazete
Bizim Gazete
Hatay Bizim Gazete
Bizim Gazete

SON DAKİKA

if(get_option('fface')) {echo '
';} else {echo '';} ?>

ALTINÖZÜ ZEYTİN,ZEYTİNYAĞI VE GASTRONOMİ FESTİVALİNE DAVETLİSİNİZ!

ALTINÖZÜ ZEYTİN,ZEYTİNYAĞI VE GASTRONOMİ FESTİVALİNE DAVETLİSİNİZ!
Bu haber 21 Ekim 2021 - 14:03 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı, Altınözü Belediyesi Kültür Evi’nde bu hafta sonu 5.si düzenlenecek Altınözü Zeytin, Zeytinyağı ve Gastronomi Festivali öncesi gazetecilerle dün bir araya geldi.

Altınözü Kaymakamı Cem Gümrükçü’nün rahatsızlığı nedeniyle katılım gösteremediği toplantıda Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı, bu sene festival coşkusuna gastronomiyi de eklediklerini ifade etti.

Zeytin ve zeytinyağının Altınözü için çok önemli vurgu yapan Başkan Sarı:

İçinde zeytinyağının olmadığı yemek yok. Biz Altınözü olarak gastronomi alanında da iddialıyız” dedi.

ALTINÖZÜ İŞİ OLMAYANIN GELMEDİĞİ BİR İLÇEYİ TURİZME KAZANDIRDIK”

Göreve başladığı dönemde vatandaşların zorunlu olmadıkça Altınözü’ne gelmediğini hatırlatan Başkan Sarı:

Gelişen ve güzelleşen Altınözü diyerek yola çıktık. İlçeye önemli hizmetler kazandırdık. Haftada 20-25 bin misafiri ağırlayan bir ilçe haline geldik. Elimizde sihirli değnek yok. Festivali sadece belediye yapmıyor. Tüm kurumlardan 30 kişilik bir komite kurduk. Bütün kurumların emeği var. Kaymakamlığımız başta olmak üzere herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

HAFTA SONU YOĞUN KATILIM BEKLİYORUZ”

Pandeminin etkisiyle iki yıldır yapılamayan festivali, bu yıl yoğun katılımla gerçekleştirmeyi hedeflediklerini bildiren Başkan Sarı, Hatay’ın tüm siyasi, bürokrat ve STK larını festivale bizzat davet ettiğini ifade ettiği konuşmasında:

Hatay dışında, bir çok bakan ve milletvekillerimizi de davet ettik gelirlerse onları ağırlamaktan gurur duyarız, bunun dışında festivalimize Kıbrıs Cumhurbaşkanı Sayın Ersin Tatar beyefendi de teşrif edecekler inşallah, kısacası dolu dolu bir festival programı gerçekleştireceğiz. Bütün çabamız zeytinimizi hem ülkemize hem dünyaya tanıtarak üreticilerimizi hak ettiği noktaya ulaştırmak içindir. Festival ilçemize ilimize ülkemize hayırlı olsun. Tüm vatandaşlarımızı festivale davet ediyorum” dedi.

ALTINÖZÜ’NDE 7 MİLYON ZEYTİN AĞACI

Festival programını saat saat paylaşan Başkan Sarı, Altınözü zeytininin önemine vurgu yaptı. Başkan Sarı:

Altınözü 7 milyon zeytin ağacının olduğu bir ilçe. Bu da Hatay’daki toplam zeytin ağacı sayısının 3’te 1’ine denk geliyor. Ancak Altınözü’nün coğrafyası, iklimi sayesinde Hatay’da üretilen zeytinyağının yarısı Altınözü’nden çıkıyor. Bu tablo Altınözü’ndeki zeytin ağaçlarının ne kadar önemli olduğunu gösteriyor. Bizim amacımız üreticiden sofraya kadar uzanan aşamalarda herkesin hak ettiği payı alması. Geçen sene festival coşkusu pandemiye takıldı. Bu yıl dolu dolu, yoğun bir festival programı gerçekleştireceğiz. Bütün çabamız zeytinimizi hem ülkemize hem dünyaya tanıtarak üreticilerimizi hak ettiği noktaya ulaştırmak içindir. Festival ilçemize ilimize ülkemize hayırlı olsun. Tüm vatandaşlarımızı festivale davet ediyorum” dedi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
KARATAY’A Fahri Hemşehrilik Beratı!
KARATAY’A Fahri Hemşehrilik Beratı!
KATLİAM GİBİ KAZA!
KATLİAM GİBİ KAZA!
ZİKİR ŞELALESİNDEN ESER YOK ŞİMDİ!
ZİKİR ŞELALESİNDEN ESER YOK ŞİMDİ!
KARATAY:Zeytin Altındır,Buranın Adı Altınözü,Altının Özü!
KARATAY:Zeytin Altındır,Buranın Adı Altınözü,Altının Özü!
17 KÖYÜN SU İHTİYACINI KARŞILAYACAK PROJE HİZMETE AÇILDI!
17 KÖYÜN SU İHTİYACINI KARŞILAYACAK PROJE HİZMETE AÇILDI!
KARATAY,Zeytin ve Zeytinyağı Festivaline Katılacak!
KARATAY,Zeytin ve Zeytinyağı Festivaline Katılacak!